RESMİ: Tofaş’ın Rakibi Partizan’dan Peiners Hamlesi Geldi

7DAYS EuroCup‘da temsilcilerimizden biri olan Tofaş ile aynı grupta yer alan Sırp ekibi Partizan, forvet rotasyonuna tanıdık bir isimle takviye yaptı.

Geçtiğimiz sezon ülkemizde Darüşşafaka Tekfen forması giymiş olan Letonyalı forvet Zanis Peiners artık Partizan’ın başarısı için ter dökecek.

2.06 boyunda olan 1990 doğumlu olan Letonya milli takımında da forma giyen Peiners, BSL’de 19 maçta ortalama 18.7 dakika süre alırken 7.9 sayı, %39.5 3sayı, 2.4 ribaund, 1.9 asist ile mücadele ederken Euroleague’de ise 28 maçta görev alırken 17.1 dakika parkede kalmış ve 6.7 sayı, %30.0 3sayı, 1.9 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Her iki forvet pozisyonunda da görev alabilen Peiners, Daçka’da beklentileri karşılayamadı çünkü Euroleague seviyesi için yetersiz kaldı. Ancak Eurocup seviyesinde çok yönlü oyunu ile koç Trinchieri’nin mental desteği eşliğinde etkili bir katkı verecektir. Hem dışardan hem de içerden tehditi olan ayrıca point-forvet olarak takımın organizasyonuna ve pas dağıtımına da yardımcı olan Peiners’in geçtiğimiz sezonki dağınık Daçka’dan sonra düzenli Partizan kadrosunda etkisi artacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.