RESMİ: Telekom’un Rakibi Strasbourg’dan York Hamlesi Geldi

Temcilerimizden Türk Telekom ile FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde aynı grupta mücadele edecek olan Fransız ekibi Strasbourg önemli bir skoreri kadrosuna kattığını açıkladı.

Alman ekibi Bayreuth’da yıldızı parlayan ve geçen sezon AEK‘da izlediğimiz Birleşik Amerikalı keskin nişancı Gabe York ile 1 yıllık kontrat imzaladılar.

1.90 boyunda olan 25 yaşındaki şutör guard geçtiğimiz sezon ortasında geldiği AEK’da Yunanistan Ligi kapsamında 13 maçta ortalama 23.8 dakika süre alırken 12.9 sayı, %36.7 3sayı, 2.1 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile mücadele etti.

Bayreuth’daki performansını AEK’da pek gösterememiş olsa da York önemli bir parça Şampiyonlar Ligi seviyesinde. Özellikle Trice ile birlikte oynayacak olmasıyla beraber açık alanda çok daha etkili olacaktır. Yüksek tempoda oynayacak olan Strasbourg’u Trice-York guard ikilisi liderliğinde izlemek oldukça keyifli olacak. Geçiş hücumlarında ve hızlı hücumlarda gönderdiği yüksek yüzdeli üçlüklerle Strasbourg’un rakiplerinin canını oldukça sıkacaktır York. Bunun dışında geçtiğimiz sezon G-League tecrübesi ile beraber topu yere vurup skor üretme konusunda da kendisini geliştirdi, Avrupa seviyesinde komple bir skorer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.