Beşiktaş ve Galatasaray Onun İçin Karşı Karşıya Gelecek!

Tahincioğlu Basketbol Ligi‘nin iki güzide takımı Eurocuop temsilcilerimizden Galatasaray Doğa Sigorta ve FIBA Şampiyonlar Ligi temsilcilerimizden Beşiktaş Sompo Japan oyun kurucu hamlesinde aynı isim üstünde yoğunlaşmış durumdalar.

Daha önce ülkemizde Banvit forması giymiş olan ve yıldız performansı ile basketbolseverlerin gönlünü kazanmış olan, hatta eşi de bir Türk olan Jordan Theodore şuanda boşta ve iki kulübün de transfer listesinin başında yer alıyor.

Makedonya pasaportu da bulunan 1.82 boyunda olan 1989 doğumlu tecrübeli guard geçtiğimiz sezon AEK forması ile Yunanistan Ligi’nde 8.6 sayı, %32.7 3sayı, 2.3 ribaund, 3.9 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 8 maçta 9.4 sayı, %27.3 3sayı, 2.4 ribaund, 4.5 asist istatistikleri ile mücadel etmişti.

Banvit’ten sonra kariyeri düşüşe geçen ve ne Milano’da ne de AEK’da beklentileri karşılayabilen Theodore artık tekrar çıkış yapmak istiyor. Eşinden dolayı İstanbul’da kalmak isteyen tecrübeli guard %90 iki takımdan birine imza atacak. Elbette iki farklı koç ve iki farklı sistemde farklı artıları eksileri olacaktır. Ancak ne olursa olsun önemli bir lider ve kaliteli bir delici Theodore. Bunun yanında dış şutlarındaki istikrarsızlığı ve halen savunmadaki isteksiz tavrı onu Avrupa’daki büyük takımların ilgisi dışında tututuyor. Yani iki takımımız için de hücumda getirecekleri oldukça iyi olacakken işin savunma tarafında ise biraz gülü seven dikenine katlanır diyecekler…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.