RESMİ: Darüşşafaka Ragland ile Anlaştı

Önümüzdeki sezon Eurocup‘da mücadele edecek olan koç Ernak yönetimindeki Darüşşafaka Tekfen oyun kurucu pozisyonuna tanıdık bir ismi getirdi.

Ülkemizde Pınar Karşıyaka forması da giymiş olan ve geçtiğimiz sezon Kızıl Yıldız‘da izlediğimiz Joe Ragland, yeni sezonda tekrar ligimize geri dönmüş olacak.

1.82 metre boyunda olan 1989 doğumlu tecrübeli solak oyun kurucu, geçtiğimiz sezon Eurocup’da 16 maçta görev alırken 14.8 sayı, %35.4 3sayı, 1.9 ribaund, 6.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Adriyatik Lig şampiyonluğuna ulaşılmasında da önemli katkı veren Ragland, sezonu 10.7 sayı, 2.1 ribaund, 5.7 asist istatistikleri ile tamamlamıştı.

Solak oyun kurucu Karşıyaka’da iyi bir dönem geçirmemiş olsa da Kızıl Yıldız’da adeta rehabilite olmuş bir görüntü verdi. Çok daha konsantre çok daha istekli bir Ragland izledik Sırp ekibinde, özellikle deliciliğini daha etkili kullanan, daha doğru tercihler yaparak verimliliğini arttırmış bir guard vardı karşımızda. Eskisine nazaran takım arkadaşlarını daha çok oyuna sokan ve yaptığı liderlikle Kızıl Yıldız taraftarının da gönlünü kazanan Birleşik Amerikalı oyun kurucu, Eurocup seviyesinde Daçka’ya değer katacak bir isim. Koç Ernak’ın özgürlüklere dayanan sisteminde kredisinin yüksek olacağını ve kendisine tanınan bu şansı iyi değerlendirirse takımı da farklı yerlere taşıyabileceğini düşünüyorum. Özetle Karşıyaka’daki değil Kızıl Yıldız’daki Ragland Daçka’ya değer katar, seviye atlatır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.