FLAŞ: Maccabi Tel Aviv de Delaney Yarışına Giriyor

Çin’deki yeni yabancı kuralı ile birlikte Avrupa’ya dönmeye yeşil ışık yakan ancak önceliğinin NBA olacağını belirten yıldız guard Malcolm Delaney‘nin kararı merakla bekleniyor.

NBA’den bu zaman kadar kontrat alamamış olması rotasının Avrupa olma ihtimalini hayli arttırmış durumda. Bildiğiniz üzere kendisi ile iki Rus ekibi CSKA ve Khimki yakından ilgileniyorlardı. Son gelen haberler ise yıldız guard için Maccabi Tel Aviv‘in de devreye girerek oldukça cömert bir teklif yaptığı yönünde.

Khimki’nin Jovic hamlesini yapması ve zaten elinde Shved gibi topu seven dominant bir skorer bulunması bu transferde işlerini zorlaştırıyor. Diğer taraftan CSKA ise De Colo ile Rodriguez’den sonra 1 numaraya sadece Strelnieks hamlesini yapmıştı, yani yıldız oyun kurucu pozisyonları halen boşta. Maccabi de Teodosic ile uzun süre ilgilenmiş ancak Bologna’ya kaptırmıştı, bu nedenle onların da yıldız guard arayışları devam ediyor.

Son anda NBA’den sürpriz bir kontrat teklif almazsa 1.91m boyunda olan 1989 doğumlu tecrübeli guardı Euroleague’de izleyeceğimize kesin gözle bakıyorum. Bu takım kim olacak şuanda tahmin etmek güç ancak CSKA bu transferi tamamlarsa tekrar Final Four adayları arasına girecektir. Şuanki kadrosu kaliteli isimlerden oluşuyor olsa da halen bir yıldız transferi yapmadılar ve bu onlar için oldukça kritik, belirleyici bir hamle olacaktır. Maccabi ise bu transferi gerçekleştirirse güçlü bir play-off adayı olacaktır ancak Final Four için ellerindeki kadro yeterli değil, sadece Delaney ile olmaz…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.