Maccabi Tel Aviv ile Olympiakos Transferde Karşı Karşıya

Son sezonlarda düşüşte olan Euroleague‘in iki köklü ekibi Maccabi Tel Aviv ile Olympiakos yeni sezon öncesi iyi bir kadro kurma uğraşındalar ve bu yolda yapacakları hamlelerde karşı karşıya gelmiş durumdalar.

İki ekibin listesinde de ortak yer alan isimler var, bunlardan en önemlileri Jerian Grant ve Isaiah Hicks. Grant hakkında sizlerle daha önce Maccabi’nin ilgisini ve oyuncu hakkındaki fikirlerimi paylaşmıştım, BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hicks ise yeni gündeme gelen isimlerden biri ve iki ekibin de pota altına, özellikle 4 numaraya yapmak istediği takviye konusunda öne çıkan isimlerden biri. 2.06 metre boyunda olan 1994 doğumlu forvet, sezonun büyük bir bölümünü G-League’de Westchester Knicks forması ile geçirmiş ve 29 maçta 15.9 sayı, %30.9 3sayı, 7.4 ribaund, 2.6 asist, 1.8 blok istatistikleri ile ön plana çıkmıştı. Yaz liginde ise Charlotte Hornets forması ile mücadele etmiş ve 5 maçta 9.8 sayı, 5.0 ribaund, 2.0 asist, 1.2 topçalma ile çok yönlü bir performans sergilemişti.

25 yaşındaki forvet pota altında daha etkili bir silah. Alçak postta bir çok opsiyonu var, özellikle çengel atışları ile etkili oluyor. Sırtı dönük oyundan yüzü dönük oyuna geçerek de rakibini ekarte edebildiği gibi orta mesafe şut tehditi de mevcut. Rakibini sırtına alarak başladığı hücumlarda genelde sonuç olumlu oluyor. Çünkü alçak postta her iki eli ile bitirişler yapabildiği gibi pas dağıtımını da yapabilecek yeteneğe sahip. Diğer taraftan ikili oyunlarda da potaya güçlü devrilen ve hareketli aldığı topları yüksek yüzdeyle skora çevirebilen bir uzun. Dış şutu henüz tehdit olacak seviyede değil ancak orta mesafe şutları ve penetre-pas opsiyonu olması nedeniyle potadan uzaklaştığında da etkisi çok düşmeyen bir 4 numara. Onu belki de hem Olympiakos’un hem de Maccabi’nin listesine alan en önemli özelliklerinden biri ise savunmada oyuna getirdikleri. Çabuk ayakları ve mobil bir uzun olmasının verdiği avantajla ikili oyunlarda rahatlıkla adam değişip kısanın karşısında kalabildiği gibi güçlü fiziği, atletizmi ve zamanlaması sayesinde önemli de bir blok tehditine sahip. Tabi tüm bu saydığımız özelliklerini şimdiye kadar G-League’de sergileyebildi, Euroleague seviyesinde elbette bu artıların tamamını göstermesi zor olacak. Yine de mevcut yetenek paketine baktığımızda rahatlıkla risk edilip transfer edilebilecek bir forvet.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.