RESMİ: Valencia Ndour Hamlesini Duyurdu

Euroleague‘in yeni takımlarından biri olan Yarasalar takviyeler yapmaya devam ediyorlar. Son hamleleri ise pota altına oldu.

Geçtiğimiz sezon Unics Kazan forması ile izlediğimiz Senegalli uzun Maurice Ndour ile önümüzdeki sezon için anlaştılar. Sizlere daha önce ilettiğim gibi Valencia dışında Baskonia da onunla ilgileniyordu.

2.06 boyunda olan 1992 doğumlu Ndour, New York Knicks forması ile NBA tecrübesi yaşamış ve ardından Real Madrid’de kısa bir Euroleague macerası olmuş ancak başarısız olmuştu. Ardından 2017 yazında Unics Kazan’a dönmüş ve VTB Lig’de yılın savunmacısı ödülünü kazanarak kariyerinde yükselişe geçmişti.

NBA patentli uzun, atletik özellikleri ve savaşçı kimliği ile ön plana çıkan kaliteli bir profesyonel. Dubljevic gibi önemli bir pota altı silahı bulunan Valencia, hem onun yanında oynatabilecek hem de atletik ve kısa bir beşe dönmek istediğinde direkt pota altını emanet edebileceği önemli bir opsiyon kazanmış olacak. Hücumda orta mesafe tehditi de bulunan Ndour, her iki pota altında da sertliği ve fiziksel oyunuyla Yarasalar’ın önemli parçalarından biri olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.