RESMİ: Real Madrid Yeni Uzunu Mickey’i Duyurdu

Ayon ile yollarını ayırdıktan sonra İspanyol devinin yapacağı hamleler tartılışılıyordu ama her zamanki gibi doğru bir hamle yaparak kadrolarını güçlendirmeyi başardılar.

Real Madrid sizlere daha önce detaylarını ilettiğim transferi resmileştirdi. Geçen sezon Khimki forması ile izlediğimiz Jordan Mickey ile 2 yıllık kontrat imzaladılar. Birleşik Amerikalı uzun bu transferden toplam 4 milyon euro kazanacak.

24 yaşında olan 2.03 metre boyundaki NBA patentli uzun Euroleague’de 15.1 sayı, 6.5 ribaund istatistikleri tuttumuş ve VTB Lig’de ise 14.2 sayı, 5.0 ribaund ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Her ne kadar Mickey’nin profili Meksikalı uzundan farklı olsa da pota altındaki etkinliği, güçlü fiziği, ribaundlardaki savaşçılığı ve atletizmi ile Real’e değer katacak bir uzun olduğu da gerçek. Özellikle atletizm olarak Ayon’un çok daha üstüne çıkacağı ve Tavares oyun da yokken de Real Madrid’in iyi bir çember koruyucusu ile oynayacağını dikkate almak gerekiyor. Ayrıca yüksek tempoda da Ayon’a nazaran daha mobil bir uzun. Özetle Real Madrid kadrosuna doğru bir takviye yaparak yeni sezona da güçlenmiş şekilde girecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.