Maccabi Tel Aviv’in Guard Listesindeki Bir İsim Daha Belli Oldu

Teodosic’i Virtus Bologna’ya kaptıran Maccabi Tel Aviv, rotasını NBA’e çevirmiş durumda.

Sizlere daha önce belirttiğim gibi listelerine Grant’i almışlardı, şimdi listelerindeki bir diğer NBA oyuncusu da ortaya çıktı, Kadeem Allen.

1.91 boyunda olan 1993 doğumlu guard geride bıraktığımız sezon New York Knicks forması ile 19 maçta görev almış ve 21.8 dakika süre almıştı. 9.9 sayı, %47.2 3sayı, 2.7 ribaund, 4.0 asist ile mücadele eden Allen, şuanda da Knicks forması ile yaz liginde boy gösteriyor.

Allen her iki elini de kullanarak potaya yaptığı akıllı penetreler ve orta mesafeden bıraktığı göz yaşı damlaları ile öne çıkan bir guard. Dış şut tehditi de hayli yüksek olduğu için ikili oyunlarda onu savunmak hayli zor çünkü saha görüşü ve penetre pas yeteneği de gayet iyi düzeyde. Ayrıca savunmada da çalışkan ve zekasını da kullanarak rakipleri zorlayan bir isim. Euroleague seviyesine belki alışması biraz zaman alabilir, ilk Avrupa deneyimi olacak ama Maccabi bu transferi bitirirse koç Sfairopoulos’un dengeli oyununa ve savunma disiplinine uygun bir yıldız adayı kazanacağını söyleyebilirim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.