Milano White’ı Kadrosuna Kattı!

Koç Mesina’yı göreve getirdikten sonra yazın en haretli takımlarından birine dönüşen Olimpia Milano 4 numara pozisyonu için bir çok yıldız ismi gündemine aldıktan sonra kararını Aaron White olarak verdi.

Geçtiğimiz sezon Zalgiris Kaunas forması ile başarılı bir dönem geçiren Birleşik Amerikalı forvet aslında kendisine bir NBA kontratı kapmak istiyordu ama olmadı. Ardından da rotasını tekrar Euroleague’e çevirdi ve yeni sezonda büyük olasılıkla onu Olimpia Milano forması ile izleyeceğiz. İtalyan ekibi önce Derrick Williams sonra da Chris Singleton ile ilgilenmiş ama olumlu cevap alamamıştı.

2.06 boyunda olan 26 yaşındaki White, 4 numarada görev aldığı Zalgiris Kaunas ile Euroleague sahnesinde bu sezon 8.2 sayı, 4.2 ribaund istatistikleri ile takımına katkı vermişti. Hem dış şut tehditi bulunan hem de oldukça atletik olan White, genelde 4 numara oynasa da kısa beşlerde pivot pozisyonunda da görev alabilecek mobil bir uzun. Her iki pota altında da ribaundlar konusunda önemli bir silah olan ve fiziksel temastan kaçmayan White, yüksek basketbol IQ’su v çalışkanlığı ile koç Messina’nın düzene dayalı disiplinli sisteminde tıpkı Zalgiris’de olduğu gibi çok başarılı olacaktır. Maalesef 4 numaraya arayan temsilcimiz Fenerbahçe için kaçan balık oldu…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.