Beşiktaş’ın İlgilendiği Hollins Zenit Yolunda

Geçtiğimiz sezon Rasta Vechta ile BBL’de yarı finale çıkan skorer oyuncu Austin Hollins transfer piyasasının en gözde isimlerinden biri.

Kendisi ile daha önce Panathinaikos ve temsilcimiz Beşiktaş SJ de ilgileniyorlardı ama aradan sıyrılan Rus ekibi Zenit onu kaptı, yakın zamanda resmi anlaşmanın açıklanması bekleniyor.

2014’ten bu yana Avrupa’da oynayan 27 yaşındaki şutör guard, geride bıraktığımız sezon Vechta’nın yarı finale çıkarak yazdığı peri masalında 40 maçta görev almış ve 16.4 sayı, 2.6 ribaund, 1.8 asist ortalamaları ile mücadel etmişti. Atletizm, dış şut tehditi, açık alandaki etkinliği ile komple bir skorer diyebiliriz Hollins için ki savunmada da hiç fena iş çıkarmadı geride bıraktığımız sezon. Ancak henüz ciddi bir takımda hiç tecrübesi yok ve Euroleague BBL’den çok daha sert zaman zaman çok daha fazla yarı saha oyununa yatkın bir lig. Bu nedenle Hollins’in mevcut özellikleri ile yarı saha basketbolunda ne yapacağını ve çok daha sert savunmalara karşı ayakta kalıp kalamayacağı büyük soru işaretleri ama mevcut yetenekleri ile bu riske değebileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.