ŞOK: Milano Yıldız Guardı James ile Yollarını Ayırıyor!

Rodriguez, nam-ı diğer El Chacho ile anlaşan ve yakın zamanda resmi olarak duyurması beklenen Olimpia Milano‘da bu hamle sonrası çok önemli de bir ayrılık gerçekleşecek.

Koç Messina’nın göreve gelmesiyle zaten takımdan ayrılması gündemde olan Mike James‘in, İspanyol maestronun da kadroya dahil edilecek olmasıyla Yunan haber sitesi SDNA’ya göre durumu kesinleşmiş oldu. Ancak yıldız guardın 2021 yazına kadar geçerli bir kontratı var, bu nedenle tarafların anlaşarak ayrılması gerekiyor.

Milano her ne kadar geçtiğimiz sezon beklentilerin altında kalsa da James bireysel anlamda gayet iyi bir sezon geçirmişti. Serie A’da 27 maçta 15.6 sayı, %34.3 3sayı, 3.4 ribaund, 5.0 asist ve Euroleague’de ise 30 maçta 19.8 sayı, %32.6 3sayı, 3.8 ribaund, 6.4 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Müthiş bir skorer olduğu tartışılmaz bir konu ancak oynadığı takımlarda bir türlü başarıyı yakalamamış olması ve genelde yüksek tempoda, oyun kendi üzerine kuruluyken verimli olması onu koçlar için çalışması zor bir karakter haline getirmiş durumda. Savunmada mevcut fiziği ve çabukluğu ile aslında tüm gerekli özelliklere sahip olmasına rağmen fazla mesai harcamayı da sevmiyor. Özetle koç Mesina’nın daha kontrollü ve düzene dayalı sisteminde yeri olması zordu zaten… CSKA’nın onun kapısını çalacağını düşünüyorum.

Eğer Larkin’i NBA’e kaptırırsa temsilcimiz Anadolu Efes’in de mutlaka düşünmesi gerektiği bir opsiyon olmalı!!

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.