Bahçeşehir’de Rota Tanıdık Bir Skorere Çevrildi!

Slaughter’ı takımda tutan ve Mathiang transferi ile pota altını sağlama alan Bahçeşehir Koleji guard rotasyonu için de transfer hamlelerine hız veriyor.

Golden ile büyük ölçüde anlaşan ve yakında transferi resmi olarak açıklaması beklenen İstanbul temsilcisi Rautins’i de takımda tutmak için görüşmelere devam ediyor. Diğer taraftan guard rotasyonuna bir skorer daha eklemek isteyen koç Dedas ve ekibinin hedefinde tanıdık bir isim var, ülkemizde Trabzonspor ve Galatasaray formaları da giymiş olan Dwight Hardy.

Geçen sezon Limoges’da forma giyen 1.88 boyundaki 1987 doğumlu tecrübeli guard Fransa Jeep Elite Pro A’da 36 maçta 13.3 sayı, %40.6 3sayı, 1.6 ribaund, 2.3 asist ve Eurocup’da 16 maçta 12.5 sayı, %45.2 3sayı, 1.6 ribaund, 1.9 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Etkili üçlükleri ile tanınan tecrübeli oyuncu, ligimizi iyi tanıyor olması ve takım oyununa yatkınlığı ile değerli bir parça olabilir. Koç Dedas’ın dış şutlara dayalı sisteminde Rautins gibi ciddi bir krediye sahip olacağı için verimliliği artacaktır. Ayrıca halen yaptığı akıllı penetrelerle faul alıp çizgiden yüksek yüzde ile üreten bir isim, tabi en önemli eksisi savunma ve tam anlamıyla bir bitirici olması, pas vermeyi genelde unutması.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.