RESMİ: ASVEL Nijeryalı Uzunu Açıkladı

Gaziantep‘in peri masalı niteliğinde geçirediği sezonda büyük pay sahibi olan ve bana göre Tahincioğlu Basketbol Ligi‘nde tartışmasız sezonun MVP’si olan Tonye Jekiri‘yi artık Euroleague‘de izleyeceğiz.

Sizlere daha önce detaylarını ilettiğim üzere Fransız ekibi ASVEL, Nijeryalı uzun ile önümüzdeki sezon için anlaştığını resmi olarak duyurdu. Bahçeşehir Koleji ve Galatasaray Doğa sigorta da atletik uzun ile yakından ilgileniyorlardı.

2.13 boyunda olan 1994 doğumlu Jekiri, atletizmi, savaşçı kimliği, savunma ve ribaundlardaki sertliği ile Asvel’e rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir uzun. Gaziantep’te düzen basketbolu içerisinde pasör özelliğini de her geçen gün geliştiren ve artık alçak postta da etkili bir silah olmaya başlayan Nijeryalı uzun Euroleague seviyesinde de iş yapabilecek kalitede bir profesyonel.

Geride bıraktığmız sezon Gaziantep forması ile 31 maçta görev almış ve 29.2 dakika sahada kalırken 12.8 sayı, 10.2 ribaund, 2.2 asist, 18 verimlilik puanı istatisttiklerine imza atmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.