Fransız Oyuncu CSKA ile Fenerbahçe’yi Reddetti ve Real Madrid’de Kaldı!

İspanya Liga Endesa‘da şampiyonluğa ulaşan ve Euroleague‘de 3. olan Real Madrid, iç transferde önemli bir ismi daha kadroda tuttu.

32 yaşındaki Fransız yıldız Fabien Causeur ile 3 yıllık yeni bir sözleşme imzalamaları bekleniyor. Bu noktada temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile CSKA Moskova da devreye girmişler ama Fransız guardı ikna edememişlerdi.

Fransız kanat oyuncusu Brose Bamberg’de geçirdiği başarılı sezonun ardından serbest kaldığında, yani 2017 yazında temsilcimiz Fenerbahçe’nin Bogdanovic’in takımdan ayrılmasıyla beraber onu mutlaka takıma dahil etmesi gerektiğini savunmuştum. Ancak temsilcimiz Guduric hamlesini yaptı ve maalesef geldiğimiz noktada Causeur’ün kaçan balık olduğunu net bir şekilde gördük. Real Madrid’de aldığı kısıtlı sürelere rağmen önemli işlere imza attı, istatistiklerinin üstünde bir performans sergiledi.

1.95 boyunda olan 1987 doğumlu solak kanat oyuncusu Liga Endesa’da 40 maçta ortalama 14.8 dakika süre alırken 7.2 sayı, 1.4 ribaund, 1.2 asist ile mücadele etmişti. Euroleague’de ise 35 maçta ortalama 13.7 dakika parkede kalırken 5.8 sayı, 1.7 ribaund, 1.4 asist ile katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.