RESMİ: Tofaş Williams’ı Açıkladı

Önümüzdeki sezon ülkemizi tekrar Eurocup’da temsil edecek olan Tofaş pota altına önemli bir hamle yaptı.

Sizlere daha önce detaylarını ilettiğim üzere Bursa ekibi sezona Büyükçekmece’de başlayan ve son olarak Buducnost forması giyen atletik uzun Devin Williams’ı kadrosuna kattığını resmi olarak açıkladı.

Boyalı alandaki etkinliği, güçlü fiziği ve atletik özellikleri ile ikili oyunlarda harika bir bitirici olan Williams, ribaundlar konusunda da özel sezgilere sahip ve pozisyon bilgisi de çok yüksek. Ayrıca çabuk ayakları ve atletizmi sayesinde ikili oyun savunmasında kısaların da karşısında kalabilmesi onu koç Ene’nin savunma sisteminde de değerli bir parça yapacaktır. Bu sezon Withey ve Elegar’dan istediği verimi alamayan Tofaş bu sefer doğru hamle yaptı. Williams mevcut özellikleri ile mobil bir uzun olarak Tofaş’ın tempo basketboluna rahatlıkla uyum sağlayıp sınıf atlacaktır.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

“2019-2020 Sezonu transfer çalışmalarını sürdüren TOFAŞ Basketbol Takımı, geçtiğimiz sezonu Euroleague takımlarından Buducnost Voli’de tamamlayan Devin Williams ile anlaşma sağladı.
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ’ta yeni sezon takviye çalışmaları devam ediyor. İlk transferini Pınar Karşıyaka’dan oyun kurucu Berk Uğurlu’yu kadrosuna katarak yapan Mavi Yeşilliler, 1994 doğumlu ve 2.06 boyundaki Devin Williams ile de anlaşma sağladı. 2018-2019 Sezonuna Demir İnşaat Büyükçekmece’de başlayan Amerikalı pivot daha sonra Karadağ’ın Euroleagueekibi Buducnost Voli’ye transfer olmuş ve sezonu burada tamamlamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.