Asvel ve Alba Berlin Real Madrid’li İçin Devrede

Önümüzdeki sezon Euroleague‘in iki yeni takımı olacak Asvel Villeurbanne ve Alba Berlin, Real Madrid‘in kiralamak istediği Klemen Prepelic ile ilgileniyorlar.

Eurobasket’teki başarılı performansı ile Slovenya’nın şampiyonluğunda önemli rol oynayan ve ardından Real Madrid’e 2018 yazında transfer olan Sloven skorer ilk sezonunda beklentilerin altında kaldı. Llull, Carroll, Campazzo, Causeur, Rudy gibi isimlerin arasında süre bulmakta zorlandı ve açıkçası yakaladığı fırsatları da pek iyi değerlendiremedi..

Real Madrid ile önümüzdeki sezon için kontratı olmasına rağmen İspanyol ekibinin planlarında yeri yok. Bu nedenle de koç Laso onun kiralık olarak gönderilmesine onay vermiş durumda. Tabi bir Euroleague takımında forma gimyesi de gelişimi açısından daha iyi olacağı için hem Asvel hem de Alba Berlin’in ilgisine sıcak bakıyorlar. Burada önemli olan Prepelic’in tercihi olacak gibi görünüyor.

1.91 boyunda olan 27 yaşındaki skorer aldığı sınırlı sürelerde Liga Endesa’da 4.2 sayı, 1.0 asist ve Euroleague’de ise 3.8 sayı, 1.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.