Maccabi Tel Aviv İç Transferde İlk İmzayı Attırıyor

Euroleague‘de yine istediğini alamasa da İsrail Winner Lig’de 53.şampiyonluğuna ulaşarak biraz olsun moral bulan Maccabi Tel Aviv‘de ilk transfer hamlesi Birleşik Amerikalı uzun Tarik Black‘ı takımda tutmak olacak. Oyuncu ile yapılan yeni anlaşmanın yakında resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Maccabi Tel Aviv ile Black önümüzdeki sezon için 1.4 milyon değerindeki kontrat üzerinde anlaştılar. Ancak 15 Temmuz’a kadar Black NBA’den iyi bir teklif alıp değerlendirmek isterse kontratın geçerliliği olmayacak ve tekrar NBA’e dönecek tecrübeli uzun.

2018 yazında İsrail ekibine katılan 27 yaşındaki Black, Euroleague sahnesinde 26 maçta ortalama 21:30 dakika süre alırken, 11.0 sayı, 5.4 ribaund istatistikleri ile dikkatleri çekmiş, sezonun en değerli uzunları arasındaki yerini almıştı. Güçlü fiziği, alçak posttaki etkinliği ve mobilitesi ile yüksek tempoda daverimli olan, savunmada kısalara yapılan baskının verimli olabilmesi için çemberi de iyi koruyabilen bir uzun. Maccabi onu NBA’e kaptırmazsa önemli bir hamleye imza atmış olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.