Davis İçin Üçlü Takas Gündemde!

Anthony Davis, gitmek istediği takımlar olarak Şubat ayında New Orleans Pelicans’a Los Angeles Lakers, New York Knicks, Los Angeles Clippers ve Milwaukee Bucks’ın ismini vermişti. Pelicans GM’i Griffin de bu All-Star uzun için takas paketlerinde neler talep edeceğini takımlara iletti.

Buna göre Pelicans’ın pakette görmek istedikleri; bir All-Star, bir All-Star potansiyelli oyuncuyla ve iki tane ilk tur draft hakkı. Ancak verilen oyuncu ne kadar iyi olursa draft hakkının düşük sıralarda olması ya da verilen draft hakkı ne kadar üst sıralardaysa verilen oyuncunun daha az değerli olması da Pelicans için kabul edilir.

Pelicans’ın beklentisi takasın 20 Haziran’daki drafttan önce tamamlanması. Knicks ve Lakers’ın 2019 draft’ındaki 3. ve 4. sıralı hakları bu anlamda birincil önemdeki parçalar. Bu arada Irving’in oyuncu opsiyonunu kullanmayıp serbest kalacağını açıklaması ile Celtics de Davis takasında devreye girebilir.

Tabi bu talepleri 1 takımın tek başına yerine getirmesi mümkün görünmüyor. Bu nedenle ABD medyasına göre üçlü bir takas gündeme gelecek büyük olasılıkla.

2020 yazında serbest kalacak Davis için takımların ne kadar cömert davranacağı merak konusu ancak unutmamak lazım Davis’i kapan takım bu yaz serbest kalacak diğer yıldızların da ilgisini çekebilmek adına önemli bir hamle yapmış olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.