İtalya’da Finalin Adı Belli Oldu

İtalya Lega Basket Serie A‘da finalin adı belli oldu!

Denk güçlerin kapışmasında Cremona’yı 3-2 ile geçen Venezia ve Euroleague ekibi Olimpia Milano’yu sürpriz bir şekilde 3-0 ile süpüren Sassari kupa için finalde mücadele edecekler. 4 galibiyet alan takımın şampiyon olacağı serinin ilk maçı 10 Haziran Pazartesi saat 21:45’de oynanacak. Seride ev sahibi avantajı Venezia’da olacak.

Venezia deplasmanda ilk maçı kazanırken ikinci maçı kaybetmişti. Kendi sahalarında ise ilk maçı kaybedip ikinci maçı kazanınca seri 2-2’ye gelmişti. Son maç Cremona’nın sahasında oynanmasına rağmen Venezia tecrübesini konuşturmuş ve 79-69 kazanarak adını finale yazdırmıştı. Koç De Raffaele’nin bu zorlu boyunca elini en çok rahatlatan isimler Watt ve eski Galatasaraylı Daye olmuştu. Venezia çeyrek finalde de zorlanmış, Trento’yu 3-2 ile geçmişti.

Koç Pozecco yönetimindeki Sassari ile FIBA EuropeCup’ı da kazanmanın özgüveni ile geçirdiği harika sezonu finale çıkarak süsledi. Euroleague ekibi Milano’yu 3-0 ile süpürürken ilk 2 maçı deplasmanda kazandıklarını da unutmayalım. Thomas, Cooley, Smith, Pierre ve Gentile, özetle neredeyse tüm takım seri boyunca %200 verimlilikle oynadılar ki zaten bir Euroleague takımını başka türlü de süpüremezlerdi. Sassari çeyrek finalde de Brindisi’yi 3-0 ile süpürmüştü.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.