Milano’da Değişim Rüzgarları!

Olimpia Milano bu sezon da önemli yatırımlar yaptı ama yine hayal kırıklıkları ile tamamladılar sezonu. Euroleague‘de play-off biletini kapamadıkları gibi Lega Basket Serie A‘da da yarı finalde Sassari’ye elendiler. Hal böyle olunca yeni sezon için köklü değişiklikler gündeme geldi, ilk sırada da koç değişimi var.

Her ne kadar koç Pianigianni ile önümüzdeki sezon için geçerli bir kontratları olsa da bu kontrattan çıkmaları bekleniyor ve yeni koç adayları arasında ise Xavi Pascual, Ettore Messina ve David Blatt var, Messina ilk opsiyonları olacak.

Pascual Aralık 2018’de Panathinaikos’dan ayrıldığından beri takım çalıştırmadı, Messina ise 2014’den bu yana San Antonio Spurs’da Popovich’in yardımcılarından biri. Blatt cephesinde ise haberlerin aksine önümüzdeki sezon Olympiakos’da kalacak kontratı devam ettiği için ve planlara da başladı bile.

Diğer taraftan takımın genel menajeri Livio Proli görevinden ayrıldı ve İtalyan ekibi onun yerini Fenerbahçe’de görevine devam eden Maurizio Gherardini ya da şuanda bir takımla çalışmayan Claudio Coldebella ile doldurmak istiyor.

Milano’nun asıl hayali GM pozisyonunu Gherardini, koç pozisyonunu ise Messina ile doldurmak. Ancak iki basketbol adamının da takımları ile kontratları devam ediyor ve mutlu oldukları biliniyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.