Davies’in Talipleri Artıyor!

Zalgiris Kaunas‘daki ikinci sezonunda koç Jasikevicius liderliğinde gelişimini sürdüren ve sezonun en iyi beşine seçilen artık adını Turkish Airlines Euroleague‘in elit uzunları arasına yazdıran Brandon Davies‘in talipleri her geçen gün artıyor.

NBA patentli pivot ile İspanyol devi Real Madrid’in yakından ilgilendiğini ve süreçte ilerleme kaydettiğini sizlere iletmiştim. Şimdi de Euroleague’in son şampiyonu CSKA Moskova‘nın menajeri aracılığıyla yıldız uzun için nabız yokladığı iddia ediliyor.

2.08 boyunda olan 27 yaşındaki Davies Euroleague sezonunu 14.2 sayı, 5.5 ribaund, 2.0 asist ve Litvanya’da ise normal sezonu 12.0 sayı, 4 ribaund, 1.8 asist ile tamamlamıştı.

Real Madrid’in Ayon ile kontrat yenilemeyecek olması ve yerine takviye olarak Davies’i düşünmesi mantıklı bir hamle olarak görünüyor. Ancak CSKA’nın elinde zaten Hines ve Hunter gibi Davies’e benzer tarzda uzunlar olduğunu düşündüğümüzde bu hamlenin pek de mantıklı olmadığını düşünüyorum. Bu arada umarım temsilcilerimiz Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko da Davies için girişimlerde bulunurlar, iki ekibimizin de bu tarz bir uzuna çok ihtiyacı var. Fenerbahçe’nin Lauvergne’in kontratından çıkması ve Anadolu Efes’in Pleiss ile yollarını ayırması olasılıkları gündemde olduğu için Davies için hamle yapmalılar diyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.