Anadolu Efes Kritik Transfer İÇin Düğmeye Bastı!

Bu sezon CSKA Moskova‘nın Turkish Airlines Euroleague şampyonluğuna uzanan başarı hikayesinde hiç kuşkusuz en önemli paydaşlardan biriydi Cory Higgins ve Birleşik Amerikalı skorerin bu yaz Rus devi ile kontratının bitiyor olması onu bir çok takım için transferin ana hedefi yapmış durumda.

Dün ve bugün İspanya basınında çıkan haberlerde sizlere ilettiğim gibi Barcelona skorer oyuncuyu listesinin başına almıştı. Ancak neyseki temsilcilerimizden Anadolu Efes de hamle yapmakta gecikmedi. Eurohoops’un haberine göre lacivert beyazlılar verim alamadıkları Beaubois ile yollarını ayıracaklar ve yerine düşündükleri Higgins’e tekliflerini ilettiler bile.

Anadolu Efes’in Higgins’e yaptığı teklifin 3 yıllık yaklaşık $6m değerinde olduğu da gelen haberler arasında. Higgins’e yakın kaynaklar ise oyuncunun öncelikle CSKA ile görüşeceği ve geleceğine sonrasında karar vereceğini iletiyorlar.

29 yaşında olan 1.96 metre boyundaki Higgins bu sezon Euroleague’de 14.7 sayı 2.2 ribaund ortalamaları ile oynadı.

Koç Ataman’ın bireysel yeteneği üstün oyuncuların ne kadar önünü açtığını ve sistemini de bunun üzerine kurduğunu biliyoruz. Özellikle kısa skorerler üzerinde bu durum çok daha net ortaya çıkıyor ki Micic ile Larkin’in bu sistemde nasıl büyüdüğüne sezon boyunca şahit olmuştuk. Beaubois’dan azcık destek alabilseydi Anadolu Efes finalde belki de şuanda kupa İstanbul’daydı. Bu nedenle Higgins hamlesi gerçekleşebilirse gerçekten takıma seviye atlatır, deliciliği, üçlükleri, savunmadaki çalışkanlığı ve kaliteli karakteri ile tam da aranan kan Anadolu Efes için.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.