David Blatt Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes Final Four Eşleşmesini Değerlendirdi

Maccabi Tel Aviv ile Turkish Airlines Euroleague‘de şampiyonluk yaşamış ve ülkemizde çalıştığı dönemden takımlarımızı yakından tanıyan Olympiakos koçu David Blatt, Final Four’da bizi bekleyen Fenerbahçe BekoAnadolu Efes eşleşmesini değerlendirdi!

Ülkemizde Anadolu Efes ve Darüşşafaka gibi takımlarda görev yapmış olan Olympiakos’un koçu David Blatt, yaklaşan Final Four öncesinde açıklamalarda bulundu.

Final Four’un ilk maçı olan Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes mücadelesi hakkında konuşan ve bir dönem Obradovic ile Ergin Ataman arasında yaşanan gerilime ilişkin David Blatt şunları söyledi:

“Play-Off ve Final Four için kilit olan şey, takımların sağlık durumu. Datome ve Lauvergne’siz ve bazı önemli isimlerin %100 hazır olmayışı Fenerbahçe’nin bu gibi maçlardaki çok büyük tecrübesine rağmen favori unvanını kaybetmesine sebep oluyor. Aynı zamanda Efes harika bir sezon geçirdi ve momentuma sahipler. Maç çok bıçak sırtında geçecek ve izlemesi çok çekici olacak.”

Obradovic ile Ataman arasında geçmişte yaşananlar hakkında ise, “Bir problem olacağını düşünmüyorum. Bir konu vardı ama şu an bitti, meseleyi hallettiler. İkisini de tanıyorum ve harika insanlar.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.