Olympiakos Adriyatik Lig’in Cevabını Bekliyor!

Yunanistan Ligi’nde normal sezonun son maçına Yunan merkez hakem kurulunun maça Panagiotis Anastopoulos’u atamasını protesto amaçlı çıkmayacak olan Olympiakos, Promitheas Patras’ın hükmen galibiyetiyle 2018-19 sezonuna veda edecek.

Bu sonuçla beraber Yunanistan’da ikinci lige de düşecek Kırmızılar’ın gelecek sezon planladıkları gibi Adriyatik Ligi’nde yer almasının şartı da açıklandı.

ABA Başkanı Igor Dodik, Alternativna TV‘ye Adriyatik Ligi’nin şartını açıkladı:

“Olympiakos, ABA Ligi’ne mücadeledeki tüm ekipler katılmalarına onay verirse girebilir. 24 Mayıs günü onların talebiyle ABA Ligi Genel Kurul’unda bu konuyu görüşeceğiz. ABA Ligi’nde oynayıp oynayamayacakları o zaman belli olacak. Bence ABA’nın her anlamda yeni bir pazara, yeni bir izleyici kitlesine açılması iyi olacaktır. Olympiakos’un Avrupa’nın büyük basketbol takımlarından olduğunu zaten biliyoruz. Ama bu kararı ben vermeyeceğim, kulüpler verecek. Bu toplantıdan sonra her şey belli olacak.”

Birkaç gün önce Partizan Başkanı Ostoja Mijailovic, Olympiakos’un ABA’ya katılabilmesi için ligde en az üç yıl kalacağına söz vermesi gerektiğini belirtmişti.

Bu süreçte lig yönetimiyle ve diğer ekiplerle görüşen Olympiakos ay sonundaki genel kurula kadar bekleme halinde.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.