Güncel Haberler

Beşiktaş Sompo Japan’da Sular Durulmuyor!

Beşiktaş Sompo Japan’da bir süredir süre gelen ekonomik problemler devam ediyor.

Siyah-beyazlılarlarda, oyuncular 4 aydır maaşını alamadıkları için Nisan ayının başında antrenmanı boykot ederken yıldız oyuncu Jason Rich de takımdan ayrılmıştı.

Beşiktaşlı oyuncular uzun süredir maaşlarının ödenmesini beklese de siyah beyazlı ekibin yöneticileri gerekli ödemeleri yapamadı. Maddi sorunların yarattığı huzursuzluk git gide büyürken bir oyuncu daha takımdan ayrılma kararı aldı.

Son gelen haberlere göre Phil Pressey de 5 aydır maaş alamadığı için takımdan ayrılmaya karar verdi.

Amerikalı oyuncunun alacaklarını almak üzere kulübe verdiği süre bugün sona erdi. Bu gelişmenin ardından Pressey de yarın sabah sözleşmesinin feshi için gerekli işlemlere başlayacak. Son anda bir değişiklik olmaması halinde yıldız oyuncu siyah beyazlı takımdan kısa süre içerisinde ayrılacak.

Beşiktaş Sompo Japan’da Pressey dışında diğer oyuncular da uzun süredir maaşlarını alamıyorlar ve daha önce birkaç kez antrenman boykotu yapılmasına rağmen bu sorunlar çözüme kavuşmadı.

Bu sezon Beşiktaş’ta 40 maça çıkan 28 yaşındaki guard, ortalama 20 dakikada 6.8 sayı, 4.0 asist ve 2.3 ribaundla oynadı.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Merkezefendi, Telekom’u Farklı Geçerek Rahat Bir Nefes Aldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği güçlü rakibi …