Banvit Play-Off Yarışında Geri Adım Atmıyor!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 27. hafta karşılaşmasında Banvit evinde Beşiktaş Sompo Japan‘ı 76-67’lik skorla mağlup etti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi takım, Rıdvan Öncel, Morgan ve Shelton’un sayılarıyla 3. dakikayı 8-5 önde geçti. Beşiktaş Sompo Japan Samet Geyik, Alexander ve Pressey ile farkı kapatmak için hücumda etkili olmasına karşın Banvit Şehmus Hazer, Rıdvan Öncel ve Morgan ile pota altında etili olunca 6. dakikada fark 7 sayıya çıktı: 14-7. Siyah-beyazlı konuk ekip, Enes Berkay Taşkıran, Samet Geyik, Burak Can Yıldızlı ve Kenan Sipahi ile son iki dakikada farkı 2 sayıya indirdi. İlk periyotu Banvit 23-21 önde tamamladı. İki takımda ikinci periyodun ilk dakikalarında potadan boş dönerken Banvit, Ragıp Berke Atar ve Tolga Geçim ile basket buldu. 17. dakikada 12-0’lık seri yakalayan ev sahibi ekip skoru 33-21’e taşıdı. İstanbul ekibinin sadece 4 sayı attığı bu çeyreğin ardından Banvit soyunma odasına 37-25 üstün girdi.

Üçüncü periyoda da iyi başlayan Banvit, Rıdvan Öncel, Shelton, İsmail Cem Ulusoy ile kazandığı sayılarla 24. dakikayı 46-34 önde geçti. Beşiktaş Sompo Japan Alexsander, Kenan Sipahi ve Samet Geyik’in sayılarıyla 27. dakikada farkı 10 sayıya düşürdü: 51-41. Banvit üçüncü çeyreği de 56-48 önde bitirdi. Son periyoda daha istekli başlayan Beşiktaş Sompo Japan farkı kapatmak için Alexander, Erkan Veyseloğlu ile boyalı alanda başarılı olurken Banvit Ragıp Berke Atar, Morgan ve Perez ile farkın kapanmasına izin vermedi. Banvit karşılaşmadan 76-67 galip ayrıldı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Banvit’te Jordan Morgan 12 sayı, 5 ribaund ve kenardan gelen Tolga Geçim 14 sayı, 4 ribaund, 5 asist ve Berke Atar 12 sayı, 6 ribaund ile galibiyetin mimarları oldular.

Beşiktaş’ta ise Joe Alexander 26 sayı, 8 ribaund ve Samet Geyik 16 sayı, 12 ribaund ile çift haneli skor katkısı verebilen yegane isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.