Türk Telekom Ankarada Büyükçekmece’yi Farklı Geçti

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 19. hafta erteleme maçında Türk Telekom, kendi sahasında Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol‘u 105-86’lık skorla mağlup etti.

Karşılaşma karşılıklı basketlerle başlarken ilk 5 dakika 9-9 eşitlikle geçildi. Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol, boyalı alandan, ev sahibi ekip ise dış atışlarla skor üretmeye çalıştı. Periyodun 5 dakikalık bölümünün ardından hücum organizasyonu değiştiren Tük Telekom, boyalı alandan Stimac ile etkili oldu ve ilk periyodu 22-20 önde tamamlandı. Ev sahibi ekip, ikinci periyoda da boyalı alandan basketler üreterek başladı. Kaya Peker ve Ender Arslan ile etkili olan Türk Telekom’a Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol, Gibson ve Hayes’in dış atışlarıyla karşılık verdi. Başkent ekibi, Landesberg’in basketiyle soyunma odasına 50-41 önde girdi.

Maçın 2. devresine de içeriden bulduğu sayılarla başlayan Türk Telekom, 24. dakika geride kalırken Landesberg’in basketiyle skoru 61-48’e getirdi, rakibine mola aldırdı. Ev sahibi takımın Landesberg ve Stimac ile boyalı alandan ürettiği sayılara konuk ekip Kerem Özkan ve Berkay Candan’ın 3 sayılık basketleriyle karşılık verdi. Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’un boş hücumları sonrasında hızlı hücumlarda Kaya Peker ve Ender Arslan ile basketler bulan Türk Telekom, farkı açarak 3. periyodu 82-65 önde bitirdi. Türk Telekom, 4. periyotta da Kaya Peker’in hücumda ve savunmada etkili oyunuyla rakibine üstünlük kurdu. İstanbul ekibi, Redding’in basketi sonrasında bitime 2 dakika 22 saniye kala skor 98-77’ye geldiğinde mola aldı. Molanın ardından Hayes, Uğur Hortum ve Arda Erdoğan ile basketler bulan Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol karşısında Campbell ve Yunus Emre Sonsırma ile skoru değiştiren Türk Telekom, karşılaşmayı 105-86 kazandı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Türk Telekom’da Vladimir Stimac 24 sayı, 7 ribaund, 2 asist ile yıldızlaşırken, Sylven Landesberg de 19 sayı, 2 ribaund ile onun en büyük destekçisi oldu.

Büyükçekmece’de ise Kenny Hayes 19 sayı, 5 ribaund, 6 asist ve Osiris Eldridge 15 sayı, 8 ribaund ile en iyi direnen isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.