Clyburn’u tehdit eden Türk taraftara Euroleague ve Eurocup yasağı

Perşembe akşamı oynanan CSKA MoskovaFenerbahçe Beko maçının ardından bir Türk taraftar, Will Clyburn’ün eşinin kişisel Instagram hesabına gönderdiği mesajlar, yıldız oyuncu tarafından Twitter’da paylaşılmıştı.

O mesajlarda tehdit unsuru içeren ifadeler arasında ölüm tehditleri de yer alıyordu ve Birleşik Amerikalı oyuncu Twitter üzerinden Fenerbahçe Beko ve EuroLeague yönetimini harekete geçmeye davet etmişti.

Bu şikayetten yaklaşık 5 saat sonra EuroLeague cephesinden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“CSKA Moskova oyuncusu Will Clyburn’e yönelik sosyal medya mesajlarının ardından EuroLeague Basketball’un resmi açıklaması şu şekilde:

– EuroLeague Basketball ve tüm kulüpler, basketbol ailesinin herhangi bir üyesine veya bireye yönelik her türlü saygısız ve tehditkar yorumu kınar.

– Söz konusu mesajlar EuroLeague Basketball’u, kulüpleri veya taraftarları temsil etmemektedir.

– EuroLeague Basketball ve organizasyonda yer alan kulüpler, bu sporu tüm taraftarları aynı tutku altında bir araya getirmek için bir araç olarak görmektedir. Bu sebeple tüm farklı çevrelerde olumlu ve saygılı iletişimin destekçisiyiz.

– EuroLeague Basketball, bu tip davranışlara karşı sıfır tolerans politikası gütmektedir ve söz konusu durumu da farklı sosyal medya platformlarına bildirmiştir.

– Söz konusu yorumlardan sorumlu kişi veya kişilerin tüm Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup maçlarına girişi yasaklanacaktır. EuroLeague Basketball, başka bir müdahale yapmak istemesi durumunda Will Clyburn ve ailesinin yanındadır.”

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.