Real Madrid James’e Rağmen Milano’yu Yenmeyi Bildi

Turkish Airlines Euroleague 27.maç gününde Real Madrid WiZink Center’da konuk ettiği Olimpia Milano‘yu Mike James‘in özel peformansına rağmen 92-89’luk skorla yenmeyi bildi.

Üst üste 3. galibiyetini alan Madrid, toplamda 21-6 oldu ve liderlik yarışını sürdürdü. Milano ise toplamda 14-13’de kaldı ve play-off yarışında avantaj yakalama fırsatını kaçırmış oldu.

James’in neredeyse daha maç başlamadan alev almasıyla birlikte ilk çeyreğe müthiş bir giriş yaptı Milano ve 33-19’luk Milano üstünlükle geçti ilk çeyreği. Ancak tecrübeli kadrosuyla bu tarz durumlardan çıkmasını, geri dönmesini çok iyi bilen Real Madrid pes etmedi ve Campazzo ile Llull liderliğinde geri dönerek önce etşitliği yakaladı, sonra da bitime 2 dakika kala 8 sayı farkla öne geçti. Milano da son bölümde 5-0’lık bir seriyle maça tekrar ortak oldu ancak skoru eşitlemek adına yakaladıkları 3 fırsatı da değerlendiremediler ve 3 sayı farkla 89-92 ile Real’e teslim oldular.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Real’de Sergio Llull 14 sayı, 4 asistle oynarken Anthon Randolph 13 sayı, 2 asist, Gustavo Ayon 11 sayı, 10 ribaund, Walter Tavares 9 sayı, 9 ribaund ve Facu Campazzo 9 sayı, 4 asist yaptı.

Milano’da Mike James 11/18 saha içiyle 35 sayı, 8 ribaundla müthiş bir maç çıkartsa da yeterli olmadı. Nemanja Nedovic 16 sayı, 3 ribaund, James Nunnally 16 sayı, 3 ribaund ve Vladimir Micov 8 sayıyla oynadılar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.