Güncel Haberler

EuroLeague Organizasyonu İçin Beklenen Gelir 1.1 Milyar $!

EuroLeague kulüplerinin ve lig yapısının gelirlerinin yedi yıl içerisinde ikiye katlanması bekleniyor.

Forbes‘un tahminine göre EuroLeague ve EuroLeague’e katılan kulüplerin yedi yıl içerisinde geliri 1.1 milyon dolara çıkacak.

Hem EuroLeague şirketinin hem de ligde yarışmacı olan kulüplerin gelirlerini kapsayan tahmin 2018-19’da 511 milyon dolar olan gelirlerin 2025-26 sezonunda ikiye katlanacağını öngörüyor.

Sayılar, gelirler açısından etkileyici olsa da Avrupa’nın zirvesinde gelir/gider dengesi hala oturmuş değil.

Real Madrid ve Fenerbahçe Beko gibi devler hala bütçelerinde açık veriyor, çoğu ekip için bırakın kar etmeyi yılı denk bütçeyle bitirmek bile nadir görülen bir olay.

Tabii Forbes’un öngörüsü doğru çıkarsa yedi yıl içerisinde işler değişmiş olabilir.

Kaynak: Forbes & Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Paris’in İlk Transferi Cavaliere Oldu

Turkish Airlines Euroleague‘in yeni ekibi Paris Basketball yazın ilk transferini açıkladı. Geride bıraktığımız sezon Strasbourg …