FLAŞ: Panathinaikos da Adriyatik lig’e Katılmak İstiyor!

İki Yunan devinin kapışmasında sular durulmuyor, Olympiakos‘un ardından Panathinaikos da Adriyatik Lig‘de oynamak istediğini dile getirdi, “Olympiakos hangi ligde oynayacaksa biz de orada olacağız.” şeklinde açıklama yaptılar.

SDNA’nın haberine göre Yeşiller de Adriyatik Lig’e tıpkı ezeli rakipleri gibi bir mektup göndererek ligde yer alma isteklerini belirtip şartları sorguladılar.

Mektupta Panathinaikos, ezeli rakibi Olympiakos’un yer aldığı ligde mücadele etmek istediğini ve Adriyatik Lig’in de Avrupa’nın önemli liglerinde biri olduğunu dile getirdi.

Diğer taraftan Yeşiller’in Yunanistan Ligi‘nde ayrılma gibi bir niyetleri yok. Süreç tamamlanırsa Adriyatik Lig ve Euroleague ile beraber toplam 3 ligde de yer almak istiyorlar.

Hatırlayacağınız üzere Adriyatik Lig yöneticisi Kresimir Novosel gün içerisinde Olympiakos’un kendilerine gönderdiği resmi mektubu, şartları öğrenmek istediklerini ve ligde yer almaya sıcak baktıklarını doğrulamıştı.

Olympiakos rakibinin aksine Yunanistan Ligi’nde ayrılmayı ve sadece Adriyatik Lig artı Euroleague’de mücadele etmeyi planlıyor. Yunanistan Kupası yarı finalinde OAKA’da Panathinaikos’un ev sahipliğinde oynanan maçın ikinci yarısına çıkmayan ve kararları protesto eden Olympiakos, sonrasında da oynanacak tüm Panathinaikos maçlarında yabancı hakem talep etmiş, aksi durumda maçlara çıkmayacağını dile getirmişti

Kaynak: SDNA

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.