Ataman: “Fenerbahçe adam değişme savunmasını en iyi yapan takım.”

Turkish Airlines Euroleague 24. hafta maçında Fenerbahçe Beko‘ya deplasmanda 84-66 mağlup olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Fenerbahçe’yi tebrik ederim, bugün gerçekten çok başarılıydılar, özellikle de dışarıdan gelen atışlarda. Biz ise ilk 6 dakika sonrasında oyun disiplinimizi kaybettik, top kayıpları yapmaya başladık. İkinci yarıda bir nebze düzelsek de Fenerbahçe bugün gerçekten çok iyiydi, adam değişme savunmasını Avrupa’da en iyi yapan takım. Biz bugün buna doğru tercihlerle karşılık veremedik, Fenerbahçe bizi oyun düzenimizden çıkarmayı başardı.

Şu an sıralama olarak aynı yerdeyiz, bu maçı unutup Barcelona maçına odaklanacağız. Bugün sezon boyunca oynadığımız basketbolun çok dışında bir basketbol oynadık, Euroleague’de her maçın kendi hikayesi var. Barcelona da çok iyi bir takım, saha avantajı bu noktada cok önemli, mesela Fenerbahçe ilk çeyrekte seyircinin etkisini çok net bir şekilde hissetti.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.