Güncel Haberler

İspanya – Türkiye Maçının Ardından

Çin’de 31 Ağustos-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2019 FIBA Dünya Kupası‘na katılmayı garantileyen A Milli Erkek Takımımızın deplasmanda İspanya ile oynadığı maçın ardından Başantrenör Ufuk Sarıca ve oyuncu Göksenin Köksal mücadeleyi değerlendirdi.

Ufuk Sarıca:

“İki takımı da tebrik ediyorum. İki ekip de Dünya Kupası’na katılmayı garantilemişti. Bugün burada çok güzel bir atmosfer vardı. Burada, bu şartlarda basketbol oynamaktan mutluyuz. Çok genç bir takımız. Burada mücadele eden takımımızı kutluyorum. İlk yarıda İspanya çok yüksek yüzdeli şut isabeti buldu. Ama biz hücumda iyi değildik. Oyuncularımı kutluyorum. İspanya’yı da galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum.”

Göksenin Köksal:

“Bizim için önemli olan Çin’deki Dünya Kupası’na gidebilmekti. Buraya da kazanmak için geldik. Eksik bir kadromuz var. Karşılaşmaya çok iyi başlamadık. Rakibimiz de eksikti. İkinci yarıda toplanmamıza rağmen basit hatalar neticesinde maçı kaybettik. Bu deplasman, liderlik açısından önemliydi. Ama en önemlisi Dünya Kupası’nda yer almamız.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Dünya Sıralaması: ABD Yeniden Zirvede ve Maalesef Türkiye İlk 20 Sıranın Dışında…

2023 Dünya Kupası’nın sona ermesinin ardından FIBA da Dünya Sıralaması’nı turnuvada alınan sonuçlara göre güncelledi. …