Güncel Haberler

Karşıyaka’nın Rakibinde Genç Guarddan “Quadro-Double” Geldi!

Pınar Karşıyaka‘nın bu hafta FIBA EuropeCup sahnesinde konuk olacağı rakibi Z Mobile Prishtina‘nın formasını giyen 21 yaşındaki guard Valon Bunjaku tarihe geçecek bir performansa imza attı!

Genç guard takımının Kosova Ligi‘nde oynadığı Borea maçında kaydettiği; 21 sayı, 12 ribaund, 21 asist ve 12 top çalma ile quadruple-double (4 istatistikte birden çift haneli rakamlara ulaşmak) yapmayı başardı. 40 dakika boyunca hiç çıkmadan oynayan Bunjaku, bu istatistiklerle tam 53 verimlilik puanına ulaştı.

1.85 boyundaki guard Kosova Ligi’nde şuana kadar 12 maçta ortalama 13.7 dakika süre alırken 5.4 sayı, 2.1 ribaund, 2.2 asist, 1.1 topçalma ortalamaları yakalamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Gaziantep, Çeyrek Finalin İlk Ayağını Kazandı

FIBA Europe Cup çeyrek final serisi ilk maçında temsilcimiz Gaziantep, Polonya’da konuk olduğu Anwil Wloclawek‘i …