Güncel Haberler

RESMİ: FIAT Torino’da Beklenen Ayrılık Gerçekleşti

Bu yaz takımın başına NBA’in efsane koçlarından Larry Brown‘u getirerek dikkatleri üzerine eken İtalyan ekibi FIAT Torino, hem 7DAYS EuroCup hem de İtalya Lega Basket Serie A‘da sezona yapılan kötü başlangıcın ardından tecrübeli çalıştırıcı ile beklendiği gibi yollarını ayırdı.

Serie A’da oynadığı 12 maçta sadece 4 galibiyet alabilen Torino, 7DAYS EuroCup’ta ise oynadığı 10 maçta 0 çekti, hiç galibiyet alamadı. Taraftarın her geçen gün artan tepkisine yönetim de Larry Brown da kayıtsız kalamadı ve taraflar karşılıklı olarak anlaşarak yollar ayrıldı.

Kariyerinde NBA ve NCAA şampiyonlukları yaşayan 78 yaşındaki efsane koçun, böylelikle ilk Avrupa deneyimi kısa süreli oldu. FIAT Torino’da Larry Brown sonrası yardımcı koç Paolo Galbiati başantrenörlük görevini üstlenecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Tofaş’ın Rakiplerinden Derthona, Obasohan’ı Kadrosuna Kattı

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsilcimiz Tofaş ile aynı grupta yer alan İtalya Lega Basket Serie A …