RESMİ: Afyon’un Yeni Uzunu Tanıdık Bir İsim

Yıldız uzunu Frank Elegar‘ı TOFAŞ‘a veren Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Afyon Belediyespor, pota altındaki açığı Robert Carter hamlesi ile kapattı.

Robert Carter (1994, 2.06) Enel Brindisi ve Lietuvos Rytas’tan sonra 2017-18’de Gaziantep Basketbol forması giydi (15 sayı, 7.9 ribaund ve 1.5 asist), son olarak da Çin’in Zhejiang Golden Bulls takımında oynadı.

Editör Yorumu:

Carter çok yönlü bir uzun ve dış şut tehditi artı yüzü dönük silahlarının olması onu değerli bir isim haline getiriyor. Ancak net bir 5 numara olmadığını da dile getirmek lazım. Elegar’ın savunma ve ribaundlarda gösterdiği agresifliği Afyon’un ondan beklemesi kolay değil. Ama Carter’ın da özellikle hücum tarafında Afyon’a çok önemli opsiyonlar sağlayacağı bir gerçek. Hagins’in Elegar’ın bıraktığı yerden ribaundlar ve bloklar konusundaki görevleri devralacağını ve Carter’ın zaman zaman onunla birlikte da oynayarak iç-dış dengesini daha değerli hale getireceğini düşünüyorum. Özetle Afyon hücum potansiyeli anlamında bu hamleyle takıma güç kattı ancak çember koruma konusunda Hagins’in omuzlarında yük artmış oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.