Güncel Haberler

Eski Galatasaraylı Partizan Yolunda

Takımın başına koç Trinchieri getirdikten sonra çıkışa geçen ve daha iyi basketbol oynayan Partizan, pota altına bir takviye yapmak istiyor ve bu noktada listelerinin başında yakından tanıdığımız bir isim var, eski Galatasaraylı Patric Young.

İtalyan koç transferin milli takım arasında bitirilmesini ve bu sıradaki boşluktan faydalanarak hazır 7DAYS EuroCup ve Adriyatik Lig‘de maçlar yokken Young ile daha fazla çalışma yapmayı, hızlıca sistemine adapte etmeyi arzuluyor. 

Partizan, EuroCup sahnesinde temsilcimiz Türk Telekom ile aynı grupta yer alıyor.

Eğer anlaşma gerçekleşirse Young, 2017’den sonra ilk kez parkede resmi bir maçta görev alacak. Haziran 2017’de Olympiakos forması ile Yunanistan Ligi finallerinde boy gösteren atletik uzun, aynı yaz Olimpia Milano ile kontrat imzalamış ancak 2015’de ACL sakatlığı geçirdiği dizinden yaşadığı problemlerin nüksetmesi ile hiç forma giyemeden karşılıklı anlaşarak İtalyan ekibinden ayrılmıştı. O günden bu yana da herhangi bir takımda forma giymedi.

26 yaşında olan 2.08 boyundaki dev uzun 2016-17 sezonunda Olympiakos ile Euroleague’de 30 maçta forma giymiş ve ortalama 9.2 dakika süre alırken, sadece 2.8 sayı, 2.4 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti. 

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Trento’nun Yeni Uzunu Mawugbe Oldu

BKT EuroCup ekibi Dolomiti Energia Trento, Selom Mawugbe ile bir yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu. Mawugbe …