Güncel Haberler

Semih Erden: “Atmosferi galibiyetle taçlandırmak istiyoruz”

A Milli Erkek Takım Kaptanı Semih Erden, kadroda yer alan her oyuncunun çok mutlu ve istekli olduğunu söylerken, “Bu durum bizim için güzel bir şey. Her maçı kazanmak için oynuyoruz. Kazanarak Dünya Kupası’na bir adım daha yaklaşacağız. Planımız bu yönde. İlk maç bizim için çok önemli. Ankara’da, seyircimizin önünde oynayacağız. Burada her zamanki gibi güzel bir atmosfer olacak. Ankara halkının burada bizi desteklemeye geleceğine eminim. İnşallah onlara güzel bir basketbol izletir ve kazanarak bu atmosferi taçlandırırız.” ifadelerini kullandı.

İspanya’nın iyi basketbol oynayan bir ülke olduğunu kaydeden Semih, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“İspanya, basketbolu seven bir ülke. Onların da bizim de eksiklerimiz var. Ama tabii ki biz bu eksiklerin arkasına sığınamayız. Çünkü burada yer alan arkadaşlarımızın hepsi teker teker değerli oyuncular. Ama dediğim gibi, biz evde oynadığımız maçın avantajını iyi kullanacağız. Hazırlanmak için kısa süremiz var. Belki bu durum bir dezavantaj olacak ama biz evimizde oynadığımız için bu dezavantajı minimuma indirip atmosferi de kullanarak kazanmak istiyoruz.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ataman, Sırbistan Mağlubiyeti Sonrası Konuştu

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. tur I grubu mücadelesinde A Milli Takımımız, Belgrad’da konuk olduğu Sırbistan’a son nefeste 77-76’lık skorla yenildi. Karşılaşmanın ardından koç Ergin Ataman basın toplantısında detaylı açıklamalarda bulundu: Takımımla gurur duyuyorum. İki gündür burada sıkıntılı şeyler yaşıyoruz. İstanbul’da yaşanan olaylardan dolayı. Hepimzin ailesi orada. Türkiye’deki hassasiyeti biliyoruz ve çocuklarımız bugün ülkeye anlamlı bir galibiyet hediye edebilmek için müthiş bir savaş verdiler, mücadele verdiler ama spor bu, şanssızlık bir türlü yakamızı bırakmıyor. Yine son topta atamadık, yine son 50 saniyede takımın en iyi oyuncusu faul çizgisinden 2’de 0 attı ki Wilbekin daha önce 5’te 5 atmıştı. …