Güncel Haberler

Cedi Osman, LeBron’un saygısını ilk kez kazandığı anı anlattı!

Cedi Osman’la LeBron James’in arkadaşlığı bir sezonun ardından eskisinden daha da güçlü şekilde devam ediyor. Milli yıldızımız LeBron’a NBA’de ilk kez rakip olmasının ardından her şeyin başladığı ana geri döndü.

Cedi Osman, LeBron James’in antrenmanda ayağına basıp bileğini burktuğu gün ilk kez Kral’ın saygısını kazandığını düşünüyor. Sakatlık LeBron’un bir anlamda başına bela olmasına karşın Cedi ve LeBron için bugün daha da değerli bir arkadaşlığın başlangıcı oldu.

Milli temsilcimiz aralarındaki ilişkinin kendisi için önemini şöyle anlattı:

“Sakatlığım sırasında bana mesaj atıp kimin tedavimle ilgilendiğini, belimin durumunu sordu. Sanırım o an dünyanın en mutlu adamı bendim, sırf bunu sorduğu için. Beni ne kadar önemsediğini gösteren bir andı. Benim için çok önemliydi.

Ondan aldığım her cevap benim için gerçekten çok değerli. Bu arkadaşlığı canlı tutmak benim için çok önemli.”

27 Eylül 2017’de James’in Dwyane Wade’le yaptığı idmanlar sırasında Cedi’nin ayağına doğru inmesiyle başlayan iletişim bugün çok daha güçlü gözüküyor. Cedi o sakatlıkla iletişimin başladığı şöyle hatırladı:

“Oyundan çıkarıldığımda yanına gidip “Özür dilerim, kasıtlı yapmadım” dedim. “Kafana takma, sert oynamaya devam et” diye yanıtladı. Korkutucu bir andı.

O an saygısını kazanmaya başladığımı hissettim. Sahada sert bir mücadele verdiğimi, çok çalıştığımı görmeyi istiyordu.”

Cedi 2017/18 sezonunun devamında sert ve fedakar oyunu, çalışkan tutumuyla sadece LeBron’un değil, tüm Cavs camiasının kalbini çaldı. Yükselen performansıyla Doğu ekibini ve Batı’daki dostunu haklı çıkarmaya da devam ediyor.

EuroHoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Boston, Indiana Deplasmanında Kazanıp Süpürgeyi Çıkardı!

NBA Doğu Konferansı final serisi 3. maçında Boston Celtics konuk olduğu Indiana Pacers‘ı 111-114’lük skorla …