Güncel Haberler

Beşiktaş’ın Rakibi Olimpija Adriyatik Lig’den Kayıpla Geliyor

Temsilcimiz Beşiktaş SJ‘nın FIBA Şampiyonlar Ligi sahnesinde Akatlar’da ağırlayacağı Petrol Olimpija, Adriyatik Lig‘deki son maçında Igokea deplasmanında 105-115 kaybetti.

Çekişmeli geçen maçta iki takım da yay gerisinden %49 gibi etkileyici bir yüzde yakalayınca ve tempo da NBA seviyelerine çıkınca bol skorlu, keyifli bir mücadele izledik. Olimpija ribaundlarda net bir üstünlük kurmasına rağmen hücumda organize olamadı ve 15 asiste karşın 16 top kaybıyla rakibinin 1 adım gerisinde kaldı verimlilik anlamında.

Olimpija cephesinde maçın öne çıkan isimleri;
Marko Sİmonovic : 20 sayı, 13 ribaund
Roko Badzim : 20 sayı, 5/8 3sayı, 2 topçalma
Scottie Reynolds : 21 sayı, 4/6 3sayı, 3 ribaund, 4 asist

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi 2024-25 Sezonunda Yer Alacak Takımlar Belli Oldu (4 temsilcimiz var)

Unicaja Malaga’nın Belgrad’daki Final Four’da şampiyonluğa ulaşmasının ardından yeni bir FIBA Şampiyonlar Ligi sezonuna hazırlanıyoruz …