Güncel Haberler

Sarıca: Mutlaka kulüp takımı çalıştırmak istiyorum.

Milli Takım koçu Ufuk Sarıca, Sports TV’de Basketbol Gecesi programına konuk oldu.

Sarıca’dan pasajlar…

  • İyi bir Tolga Geçim’e Türk Basketbolunun ihtiyacı var. Topla oynayan, match up bozan uzun bir oyuncu. Metin Türen’in de önünde 1.5 yıllık fırsat var. Salonda mı yatarsın, sabah akşam çalışır mısın? Bilemem ama bunu değerlendirmesi lazım.
  • Altyapı koçlarına sesleniyorum: 1 oyuncunuz A Takıma çıkmışsa başarılısınız demektir.
  • Müthiş yetenekli bir oyuncu değildim ama hem çok çalıştım, hem de basketbolu çok iyi koçlardan öğrendim.
  • Furkan ve Cedi 10 numara karakterli oyuncular. Salt basketbolu iyi oynamak yetmiyor, iyi oyuncu için başka özellikler de gerekiyor. Onları yetiştiren ailelerine de saygılarımı yolluyorum. Eleştirileri alıyor ve düzeltmeye çalışıyorlar. Biri 23, biri 21 yaşında. Becerilerini geliştirmeye çok açıklar.
  • Cedi yarı saha basketbolunu hızla geliştiriyor, ileride acayip yüksek bir yere gelecek. Furkan henüz 21 yaşında ve yaşına göre çok yukarılarda.
  • Ersan salondan çıkmaz, çalışmayı müthiş sever. Dünya Şampiyonası’na gidersek orada hem NBA oyuncularımız, hem de buradaki oyuncularımızla iyi iş çıkarabiliriz.
  • Metecan da buralara aday, basketbol için yaradılmış bir oyuncu. Tolga da büyük oyuncu olabilir, bunlara katılabilecek başka gençleriniz de var. 12-13 seneyi kurtarabilecek bir milli takımımız olabilir.
  • Ömer Faruk Yurtseven okuluyla olan sıkıntılar yüzünden gelemedi. Bizim için ayrı bir güç. İnşallah o da Dünya Şampiyonası’nda bizle olur.
  • İleride kulüp takımı da çalıştırabilirim. Federasyon benle anlaşırken kulüp takımı antrenörüydüm. Bu konuda bir kısıtlamaları yok. Mutlaka kulüp takımı çalıştırmak istiyorum.

Basketfaul

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İDDİA: Tolga, Tofaş ile Devam Ediyor

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Tofaş, iç transferde çalışmalara başladı. Gelecek sezon da ülkemizi …