Güncel Haberler

Cedi Osman: “%100 iyileştim, hazırım”

Cleveland Cavaliers forveti Cedi Osman, geçtiğimiz gün Cavs’in bu geceki Detroit Pistons karşılaşması için hazırlandığı takım antrenmanında bazı sorulara yanıt verdi.

Cedi, sakatlığından tamamen kurtulduğundan bahsederken, Pistons’a karşı nasıl hazırlandıklarından da bahsetti:

“Bence özellikle şu sıra herkes iyi hissediyor. Dediğiniz gibi, dinlenmek ve oyunumuza çalışmak için dört günümüz vardı. Şu anda herkesin iyi hissettiğini düşünüyorum. Havamız iyi. Daha iyi basketbol oynadığımızın farkındayız. Sıkı çalışmaya devam etmeliyiz. Detroit Pistons maçı bizim çok iyi bir maç olacak. Bu ara çok iyi oynuyorlar. O yüzden bizim için güzel bir mücadele olacak. Çıkıp en iyi halimizle oynamalıyız.”

“%100 HAZIRIM, İYİ HİSSEDİYORUM”

“Onlara karşı aslında bu sezon ilk oynadığımızda iyi oynamıştık. Ama maç içinde çok basit noktalarda hata ettiğimiz oldu. O tarafta gelişmemiz gerekiyor. Bence en önemli taraf da bu. Hataların üzerinde gelişmemiz gerekiyor. Önceki maçta 8-10 hatamız oldu diyelim, bu maç onlara daha yakın olma ve kazanma şansımız var. Bu yüzden çok iyi bir takım, zorlu bir maç olacak. Sıkı oynuyorlar, ama bizim daha sıkı oynamamız gerekiyor.”

“Sakatlıktan döndüm, iyi hissediyorum. %100 hazırım. Dört gün boştaydık, ve bu sürede sırtım üzerinde çalışma yapma fırsatım oldu. İyiyim yani, oynamaya hazırım.”

Cedi, sezonda 10.8 sayı, 2.6 asist ve 4.9 ribaund istatistikleriyle oynuyor.

Sporx

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2023 NBA All-Star Smaç Yarışması Şampiyonu G-League’den McClung Oldu!

2023 NBA All-Star haftasonunda merakla beklenen etkinliklerden biri olan Smaç Yarışması’dan bu sezon Houston Rockets‘tan Kenyon Martin Jr., Philadelphia 76ers‘tan Mac McClung, New Orleans Pelicans‘tan Trey Murphy III ve New York Knicks‘ten Jericho Sims yer aldılar. Sezona G-League’de başlayan ve geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76ers ile kısa süreli bir kontrat imzalayan ve sadece 4 NBA maçında görev alan Mac McClung yaptığı bir smaç hariç diğer tüm smaçlarda jüriden 50 tam puan alarak finalde Trey Murphy’i devirerek bu sezonun şampiyonu oldu. Son smacında havada neredeyse 2 tur atan McClung, kariyerinde 2 smaç yarışması şampiyonluğu olan ve jüride de yer alan Wilkins’den de …