Real Madrid Shved’siz Khimki’ye Karşı Zorlansa da Kazanmayı Bildi

Euroleague 7.hafta mücadelesinde Khimki‘yi konuk eden son şampiyon Real Madrid, beklenenden fazla zorlandığı en skorer ismi Alexey Shved‘den yoksun rakibini 79-74 yenmeyi başardı. Real Madrid bu sonuçla namağlup ünvanını korurken, Rus ekibi ise sadece 1 galibiyette kaldı.

Real Madrid mücadeleye iyi başladı ve Causeur’ün sayılarıyla televizyon molasına 11-5 önde girdi. Mola dönüşünde kontrolü elinde tutan ev sahibi takım, 1. periyodu 19-12 üstün tamamladı. 2.periyotta Real Madrid’de Campazzo, Ayon ve Deck, Khimki’de Thomas ve Zubkov ön plana çıkarken ev sahibi takım, soyunma odasına 41-35 önde gitti.

Üçüncü çeyreğin başında Real Madrid’i Randolph, Khimki’yi Mickey ve Gill taşırken televizyon molasına ev sahibi takımın 51-47’lik üstünlüğüyle girildi. Khimki moladan iyi dönüp 55-54 öne geçse de Deck’in son saniye isabetiyle Real Madrid final periyoduna 56-55 üstün başladı. Khimki 4. periyotta Crocker ve Gill’den iyi katkı alsa da Real Madrid’de Carroll’ı durduramadı ve ev sahibi takım, sahadan 79-74 galip ayrıldı.

Real Madrid cephesinde Jaycee Carroll (15 sayı, 2 ribaund), Fabien Causeur (13 sayı, 3 ribaund, 4 asist) ve Facundu Campazzo (10 sayı, 3 asist) ön plana çıkan isimler olurken, Shved’den yoksun Khimki’de ise Tony Crocker (16 sayı, 4 ribaund), Anthony Gill (16 sayı, 5 ribaund, 2 asist) ve Jordan Mickey (12 sayı, 10 ribaund) mağlubiyete engel olamadılar.

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.