Ataman: ”Seyircimizin desteğiyle bu önemli maçı kazanmak istiyoruz…”

Turkish Airlines Euroleague yedinci hafta maçında 16 Kasım 2018, Cuma günü Yunanistan’ın Panathinaikos OPAP takımını konuk edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Anadolu Efes – Panathinaikos OPAP karşılaşması klasik bir derbi maçı. Yedinci haftaya aynı puanda giriyoruz. Rakibimiz, çok geniş rotasyonu olan bir takım. Nick Calathes, Keith Langford ve Matt Lojeski gibi çok tecrübeli skorer dış adamlarının yanı sıra pota altında da James Gist ve Stephane Lasme gibi sert ve mücadeleci oyuncuları mevcut. İstikrarlı basketbol oynuyorlar ve sert savunma yapıyorlar. Biz de aynı sertlik ile cevap verip, kendi basketbol stratejimizi sahaya koyarak seyircimizin de bize vereceği itici güç ve motivasyonla bu önemli maçı kazanmak istiyoruz.”

Tecrübeli uzun Bryant Dunston ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Bizim için çok önemli bir maç. Panathinaikos OPAP ile oynadığımız tüm maçlar çok zorlu geçiyor. Büyük bir enerji ile maç boyunca mücadele eden bir karakterleri var. Bizim de aynı şekilde müthiş bir enerjiyi sahaya koymamız ve hücumda devamlı yardımlaşarak takım oyununu sergilememiz gerekiyor. Hücumda işler bizim için iyi giderken savunulması zor bir takımız. Ama tabi ki savunmamızın da üst seviyede olması gerekiyor. Seyircimizin müthiş desteği ile birlikte karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmayı hedefliyoruz.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.