Beşiktaş SJ Belçika’dan Cebinde Galibiyetle Dönüyor

FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu 6. hafta maçnda Oostende ile Beşiktaş Sompo Japan karşı karşıya geldi ve temsilcimiz maçtan 73-66’lık skorla galip ayrılmayı başardı. Bu sonuçla Beşiktaş gruptaki 2.galibiyetini alarak ilk 4 sıra için umudunu sürdürdü.

Mücadelenin başında Oostende’de Maric, Beşiktaş Sompo Japan’da Rich, Buva ve Gibson ön plana çıkarken temsilcimiz, 1. periyodu 20-19 önde tamamladı. İkinci periyotta Benzing dışındaki oyuncularından katkı almakta zorlanan Beşiktaş Sompo Japan, Oostende’de Maric’in yanı sıra Djurisic’in de devreye girmesine engel olamayınca soyunma odasına 40-37 geride gitti.

Beşiktaş Sompo Japan 3. periyotta kontrolü ele geçirdi. Oostende’yi sadece 9 sayıda tutan temsilcimiz Buva, Rich ve Burak Can Yıldızlı’nın basketleriyle farkı çift haneye çıkarıp son 10 dakikalık bölüme 61-49 önde girdi. Siyah beyazlılar 4. periyoda tutuk bir giriş yaptı ve ilk 5 dakika sonunda farkı 2’ye kadar indi. (61-63) Kalan bölümde Rich ile kontrolü elinde tutan temsilcimiz, sahadan 73-66 galip ayrıldı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.