Dev Derbide Gülen Taraf İkinci Yarıda Olympiakos’u Durduran Panathinaikos Oldu

Yunan derbisinde kazanan taraf ikinci yarıdaki etkili oyunuyla rakibi Olympiakos‘u durduran ev sahibi Panatnihaikos oldu. Yeşiller bu önemli maçtan 93-80 gibi net bir skorla galip ayrıldılar.

İki ekip de beklentilerin aksine oldukça yüksek tempoda başladılar maça. Çeyreğin devamında da tempo yükseklerde gezerken ekipler boş şutları da isabetli şekilde değerlendirence tam 44 sayı izledik ve ilk çeyrek Olympiakos’un 23-21 üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyrekte savunmalar toparlandı ve beklenen seviyeye geldi. Ancak Pana dış atışlarla rahat skor bulurken bir adım da ona geçti. Ama devrenin sonuna doğru Olympiakos akıllıca çizgiye giderek üst üste sayılar bulunca yakaladıkları ivmeyle öne de geçtiler tekrar ve soyunma odasına da 48-41 önde girdiler OAKA’da.

İkinci yarıya daha agresif ve daha diri başlayan Panathinaikos ateşli taraftarını da arkasına alarak oyunun iki alanında da ağırlığını koymaya başladı. Olympiakos savunmada rakibini durduramayınca farkı da kapatamadı. Pana farklı opsiyonlardan skor bularak verimli bir performans sergilerken Olympiakos genelde Printezis’in ellerine kalınca ayakta kalmakta zorlandı. Yeşiller Litvanyalı guard Lekavicius’un üçlükleri ile rakibin direncini tamamını kırdı ve bu zorlu derbiden 13 sayı farkla net bir galibiyet aldı.

Panathinaikos cephesinde 5 isim çift haneli skor katkısı verirken ön plana çıkan isim yine Nick Calathes (14 sayı 7 ribaund 7 asist 3 topçalma) oldu. James Gist de (10 sayı 6 ribaund) pota altında etkili bir performans sergiledi.

Olympiakos’da ise Georgios Printezis’in (26 sayı 4 ribaund 3 asist) performansı galibiyet için yeterli olmadı. Nikola Milutinov (11 sayı 5 ribaund) ve Janis Timma da (17 sayı 2 ribaund 3 asist) bireysel olarak iyi bir geçiren isimlerdendi.

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.