Güncel Haberler

Ataman: ”Son dakikalardaki akıllı ve sert oyunumuzla maçı son saniyelerde kazandık…”

Turkish Airlines Euroleague altıncı hafta maçında İspanya’nın Herbalife Gran Canaria takımını deplasmanda 94-90 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Maçla alakalı teknik ya da taktik değerlendirme yapmadan önce, dikkatlerinizi sahanın kaygan zeminine çekmek istiyorum. Bu zeminde bir Euroleague maçı oynamak mümkün değil, takımlar oyunculara 10, 20 belki 30 milyon dolarlık yatırımlar yapıyorlar. Dün idmanımız sırasında Shane Larkin sakatlandı ve kaç hafta boyunca kenarda oturmak zorunda kalacağını henüz bilmiyoruz. Bugün maç sırasında da tüm oyuncularım 9-10 kez kaydı. Bu zemin basketbol oynamaya uygun değil. Oyuncularıma ne söyleyebilirim ki? Savunma yapmalarını söylüyorum ama savunma pozisyonunda bile kalamıyorlar. Oyuna gelirsek, özellikle hücumda agresif bir maç oldu. Erken atışlar, erken üç sayılar. İlk yarıda onların ritminde oynama hatası yaptık ve yarıyı 52-50 geride kapattık. Son 5 dakikaya gelene kadar oynadığımız oyundan memnun değilim, sonrasında her şey daha iyi oldu bizim için. Oliver’i durdurmakta zorlandık, oyuna girdi ve 10 sayı attı. Savunmamızı yukarı çektik ve hücumda da iyi oynayarak maça geri döndük. Bu akşam iyi oynamadık ama son dakikalardaki akıllı ve sert oyunumuzla maçı son saniyelerde kazandık.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Micic, Bets10’un Onur Konuğu Olarak Final Four’da!

Turkish Airlines Euroleague sahnesinde temsilcimiz Anadolu Efes formasıyla son yıllara damgasını vurmuş, basketbolseverlerin gönlüne taht …