Güncel Haberler

Orhun Ene: “Rotasyonda bir tane daha kısa oyuncuya ihtiyacımız var.”

Darüşşafaka Tekfen deplasmanında kısa rotasyonda yaşadıkları sıkıntı nedeniyle anlamsız top kayıpları yaptıklarını belirten TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, “Hem mental, hem fiziksel olarak bir an önce toparlanıp, Alba Berlin maçına odaklanacağız” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 5. haftasında deplasmanda Darüşşafaka Tekfen’i 78-82 mağlup eden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li oyun kurucu Diante Garrett karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kısa rotasyonda sıkıntı yaşadıklarını belirten Ene, yaptıkları top kayıplarına dikkat çekerek, “Baktığımızda Darüşşafaka da 14 top kaybetmiş, bizim de 14 gözüküyor ama bizim rakibe yaptırdığımız top kayıpları iyi savunma kaynaklı. İçeriye yardım ettik, blok yaptık, birebirlerde adamın karşısında sağlam kaldık. Oralarda yaptığımız savunma onları top kaybetmeye zorladı. Ama bizimkiler ise baskıya giderken, hücuma çıkarken anlamsızca top kayıpları. Niye yaptığımızı görüyorum, sebebini de biliyorum ama bunu çözmek için oyuncuların daha özverili olması lazım. Kısa oyuncu rotasyonunda sıkıntı yaşıyoruz. Barış Ermiş’in olmamasından dolayı Sammy Mejia ve Diante Garrett’a çok yük biniyor. Neticede oynadığımız takım bir Euroleague takımı. Nerede ne zaman topa baskı yapacaklarını biliyorlar ve onların tüm felsefesi de Diante’yi yorup, bize top kaybı yaptırarak organizasyonumuzu bozmak oldu. Organizasyonu iyi kullanıp, bozulmadığımız yerler var. Fakat bir yerden sonra oyunun sonunda yorgunla birlikte top kaybı yapıyoruz. Bu da maalesef ondan kaynaklanıyor. Rotasyonda bir tane daha kısa oyuncuya ihtiyacımız var. Oyunun ilk periyodunda, ikinci periyodunda yapmıyor arkadaşlar ama üçün ya da dördüncü periyodun sonunda anlamsızca yapabiliyor. Bizim sorunumuz bu. Biz bu enerjiyi yönetmek istiyoruz. Ama bunun için de elemana ihtiyacımız var. Şu anda hem tecrübe olarak, hem de adet olarak o anlamda derin bir rotasyona sahip değiliz” dedi.

Önlerinde zorlu Eurocup maçları olduğunu hatırlatan Orhun Ene, “Kazanmış olduğumuz Darüşşafaka maçı ligdeki pozisyonumuzla ilgili önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdi zor bir Eurocup serisi bizi bekliyor. Orada oynayacağımız maçlar bizim Avrupa’daki geleceğimizi belirleyecek. Onun için önemli bir Alba Berlin maçına çıkacağız. Kolay değil 35 dakika oynayan oyuncular var. Bir an önce toparlanacağız. Hem mental olarak, hem fiziksel olarak bu maça hazırlanacağız. Seyircilerimizi bekliyoruz. Desteklerine ihtiyacımız var. İyi bir atmosfer yaratmak zorundayız. İnşallah bu maçı da kazandığımız zaman kendi özgüvenimizi ve devamlılığımızı da yaratacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Galatasaray, İki Yıldız Guardı Walden ve Prepelic ile Yollarını Ayırdı

FIBA Şampiyonlar Ligi temsilcilerimizen Galatasaray, iki yıldız guardı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Türkiye Sigorta Basketbol …