Güncel Haberler

Galatasaray – Pınar Karşıyaka Maçının Ardından Koçların Görüşleri

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 5. haftasında Galatasaray, konuk ettiği Pınar Karşıyaka‘yı 81-71’lik skorla mağlup etti. Maçın ardından iki takımın da koçları açıklamalar yaptılar:

Galatasaray baş antrenörü Ertuğrul Erdoğan‘ın açıklamaları şu şekildeydi:

“Oyuncularımı üst üste son toplarda kaybettiğimiz maçlardan ve Kızılyıldız karşısında belki de sezonun en kötü basketbolunu oynayarak kaybettiğimiz maçtan sonra bugün gösterdikleri enerjiden dolayı tebrik etmem gerekiyor. Takımımızdaki çocukların karakteri hakkında bu çok önemli bir ipucu veriyor. Hepsi benim için tek tek çok değerli çocuklar. Ümit ediyorum bu enerjiyle, kimyayla ve pozitif yaklaşımla devam ederiz. Maçın genelini daha iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Bugün topun hem kıymetini bildik hem de topu çok iyi paylaştık. Son 7-8 dakikayı ayrı tutmak lazım, o dönemde yaptığımız tercih hataları ve top kayıpları maçı bu noktaya getirdi. Yalnız şunu da göz ardı etmemek lazım, arka arkaya maçları son toplarda ve maç sonlarında kaybettikten sonra maçın sonunda bunun stresini yaşamış olabiliriz. O maçların oyuncularımızın hafızasına bu şekilde bir geri dönüşü olmuş olabilir. Her geçen gün biraz daha iyiye giden bir Galatasaray takımı var. Bu potansiyel tek başına tabii ki maç kazanmaya yetmez. Aklı da işin içine koymak lazım ama ben oyuncularımda iyi niyeti ve mücadeleyi görüyorum. Bundan da çok memnunum. Önümüzde Çarşamba günü İspanya’da oynayacağımız bir Andorra maçı var. EuroCup için önemli bir maç. Pınar Karşıyaka maçı bizim için moral kaynağı olarak arkamızda kalacak ve Andorra maçına hazırlanmaya başlayacağız. Umarım İspanya’da kazanarak AS Monaco mağlubiyetini telafi ederiz. Kazanırsak bizim için çok önemli bir galibiyet olacak.”

Özhan Çıvgın: “Savunmada istediğimiz performansı gösteremedik”

“Savunmada istediğimiz performansı gösteremedik. İkinci çeyrekte oyunun ritmini kaybedip Galatasaray’a kolay sayılar verdik. Biraz daha akıllı olup düzeni korusaydık o sayı farkını vermezdik. İkinci yarıya da kötü başladık ve maç bir anda 20 sayılara çıktı. Sonra geri dönmek için elimizden geleni yapık ama maalesef başarılı olamadık.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Merkezefendi, Telekom’u Farklı Geçerek Rahat Bir Nefes Aldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği güçlü rakibi …